Veckans outfit! Tjohoo…. det är fredag igen! Visst är det härligt! Visst är det skönt med fredagar? Den här veckan har gått i snigelfart, när man inte jobbar och heller inte mår så bra så blir dagarna både långa och tråkiga, jag försöker underhålla mig så gott jag kan här hemma i soffan, försöker vila mig tillbaka. Är så tacksam att jag har nära och kära som tar hand om mig, kommer och hämtar mig och kör mig dit jag skall osv. Om jag mår bra ikväll har jag chansen att få se Champions of Rock på Ericson Globe här i huvudstaden så jag hoppas hoppas.. har sett den här i Sverige tidigare och även i London, men då under shownamnet We Will Rock You… men så grymt bra! Jag hoppas ni haft en bra vecka och ser fram emot att få lite inspiration från mig och min ”veckans outfit”. Tack också alla ni som kommenterar och mailar när det gäller frågor och funderingar… Det glädjer mig!
Men här kommer veckans…
Pälsjacka Morris Halsduk och väska Louis Vuitton
Klänning 2nd day stövlar Bianco Skinnjacka (gammal) halsband och IOAKU
Topp H&M kjol Tommy Hilfiger Höga stövlar Tiger of Sweden Väskor Louis Vuitton Halsband IOAKU

Tröja COS halsband Lindex byxor ZARA Boots Tiger of Sweden Örhängen IOAKU

Tröja Hunkydory Byxor ZARA Halsband IOAKU Boots Nobo Design

Tröja H&M sjal Bianco Byxor ZARA Sneakers Tamaris

Topp och kofta Lindex skinntights by Malene Birger boots Rodebjer Halsband IOAKU

Tröja Samsoe Samsoe halsduk Louis Vuitton Skinntights by Malene Birger Boots Alexander Wang

Cashmere Poncho Vit topp Esprit skinntights by Malene Birger Boots Alexander Wang

Jeans ZARA jeansskjorta Polo Sport Halsduk Louis Vuitton Boots Tamaris Väska Michael Kors

Jeans ZARA skjorta Zara Kofta H&M Boots RM Williams
Hoppas ni haft en bra vecka och att ni får en fin kväll och att ni fått lite inspiration 😉
Kram




Hej
Vilka härliga bilder. Hoppas att du mår bättre. Jag undrar var du köpt den fina Cashmere Ponchon? Ser verkligen skön ut och kan vara snygg över skinnjacka i vår. Trevlig Helg
Kram
Louise
Tack ❤️den köpte jag på en Formex mässa.
Trevlig helg!
Kram
Helen
Snygging i allt! Superfina outfits och I love din MK väska!!:))
PUssssss & KRaaaaam! 🙂
Skitsnygg, som vanligt!
Puss o kram o ha en fin helg!
Judita
Jättesnygga outfits. Mina favoriter denna gång, klänningen från 2nd day och sedan hela din ”jeans-style” !!
Kram snygging, P
Snyggt snyggt snyggt som vanligt! Grå ponchon och jeansskjortan är mina favvos den här gången! Snyggt med den där knuten i håret!
Kram jenny