Det är en speciell känsla med den där påsen från Louis Vuitton

0 0
Read Time:1 Minute, 12 Second

Den där påsen… den är orange… den är från Louis Vuitton!
Och jag blir lika glad varje gång jag går ut från butiken (men det är inte plånboken).
När jag sen kommer hem så är det som julafton när man öppnar dom fint inslagna paketen. Trots att jag vet vad som ligger i paketen.
Visst låter det löjligt? Snacka om ytlig lycka!
Kalla det vad man vill men jag tyckte att jag var värd det förra veckan, för att fira lite grann 🙂

Som vanligt köper jag ju alltid det jag ”behöver” och är i stort behov av, den här gången var det ett nytt axelband till min Pochette Metis. Ett nytt och supersnyggt enligt mig 🙂 och somrigt, för det är ju snart sommar!


Sen håller jag på bli tokig på alla småmynt. Jag har nämligen plånbok utan bara en korthållare. Dom gånger jag har kontanter och får tillbaka mynt lägger jag dom i jackfickorna eller i bilen. När jag sen behöver ha mynt vid något tillfälle så har jag inte dom med mig. För dom ligger lite överallt.

Jag har länge tänkt köpa mig en Coin Purse från Louis Vuitton men dom är alltid slut. När jag var in förra veckan hade dom fått in en samma morgon. Så nu har jag någonstans att lägga mynten 🙂

Så efter dom här orden så förstår ni säkert att det verkligen var saker jag behövde 🙂

Hoppas ni haft en bra start på veckan 🙂

Kram

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Rekommenderade artiklar

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

0 thoughts on “Det är en speciell känsla med den där påsen från Louis Vuitton

  1. Ja du…Skulle man bara köpa det man ”behöver”. Såå tråkigt. Lite för dyrt för mig men har man råd och möjlighet så är det ju helt okej. Snyggt i alla fall. Kraaaam Inger

  2. Åh precis en sådan jag vill ha har du skickat efter den eller varit i butik ? Sist jag var i Köpenhamn hade dom den inte

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Translate »