YSTAD SALTSJÖBAD!
I dag har Ida och jag varit på resande fot, vi startade i Stockholm vid lunchtid och ikväll har vi alltså anlänt till Ystad och Ystad Saltsjöbad. Här skall vi i några dagar få vara med om några härliga upplevelser, redan ikväll har vi ätit middag med stjärnkocken Daniel Müllern. Imorgon skall vi besöka några av Österlens främsta matproducenter och avsluta kvällen i köket bland grytorna tillsammans med Daniel Müllern!
Torsdagen börjar med frukost för att sen få njuta av en Spaupplevelse, ”The Creek Experience”, en härlig upplevelse för alla sinnen, och efter det en fantastisk lunch innan vi rullar hemåt igen!
Vi är exklusivt inbjuden till en matresa genom Österlen med smaklökarna som kompass så vänta Er härliga bilder och inlägg här på bloggen när jag är hemma igen!
kram
Ha så trevligt! 🙂
Kram N
Hoppas ni får det mysigt i Skåne! Vädret hade ju kunnat vara bättre, men det är inte illa att bo på Ystad Saltsjöbad 😉
Kram snygging!
Det är ju SÅ fint här <3
Kram
Helen
Å ha nu så härligt på fina Ystad Saltsjöbad, ett drömställe!
Snygg som få är du vännen♥
Kramar
A
Välkommen till Skåne! Njut av din tripp. Kram Anette
Tack, det ska jag göra 🙂
Kram
Två snygga bruttor. Kan ju inte bli bättre. ha så kul och njut av fina Österlen. Hoppas verkligen vädret blir bättre för då drar vi.
Kram helena