Veckans 7 outfits!
Har gjort så gott jag kunnat med mina outfits den här veckan, tur att jag tog några extra bilder förra helgen, för den här veckan har jag mest legat på soffan och snorat.
Jag hatar verkligen att vara sjuk, det är sällan jag är det, typ var 4:e år, men när jag är det blir jag oftast rejält förkyld så jag blir liggande, och nu var det tydligen dags då 🙂
Jag känner mig så stressad när jag är sjuk, eftersom jag oftast har ganska mycket planerat så är det lite jobbigt att ligga still i soffan, men jag har inte kunnat göra nåt annat den här veckan.
Idag känner jag mig dock lite bättre så efter helgen är jag nog fit for fight igen 🙂
Har ni klarat er från förkylningar?
Och kan ni fatta, det är första advent på söndag?!
Det är dags att börja ta fram stjärnor och stakar och lämna önskelistan till tomten 🙂
Jag tycker ju att det är en mysig tid när vi närmar oss jul, trots att jag inte tycker om den här årstiden.
Har faktiskt försökt knappa hem lite julklappar under veckan här, har haft lite saker till mina två skatter som jag legat och bevakat som jag ”slagit” till på… nu är det bara att hoppas att dom tycker om det också!
Men vi gör väl som alla andra fredagar, vi hoppar raskt över till dagens outfit för er som vill ha lite
inspiration 🙂
Tröja ZARA – Skinnbyxor Frontrow Living – Boots Vagabond – Väska Stylein
Tröja Massimo Dutti – Skinnkjol Massimo Dutti – Sneakers Steve Madden Tullhuset Living
Kjol och tröja Valdy Living – Kappa ICHI – Stövlar Vagabond
Tröja Neo Noir – Kjol Stradigvarius – Väska Beck Söndergaard – Boots köpa i Palma
Kjol Levetè room och tröja Neo Noir Valdy Living – Stövlar Vagabond
Tröja Rue de Femme Tullhuset Living – Byxor MQ Marqet (nyhet inför jul och nyår) – Väska Stand Studio (30% rabatt nu på Black Week)
Ja men så där då – nu tar vi väl helg?
Själv ska jag göra allt som står i min makt för att bli frisk igen 🙂
Ha nu en magisk helg och första advent!
Kram
Så fin smak du har. Jag har ”tittat in” hos dig varje vecka under en lång tidsperiod och ser alltid fram emot fredagens bilder. Jag har också fått många tips av dig! Krya på dig1 Med vänlig hälsning, Ulrika
Hej Ulrika!
Stort tack och vad glad jag blir.
Önskar dig en fin 1:a advent.
Kram
Helen