Grand Folie Beach Club i Port Andratx

Vi har fortsatt resan på det sätt som vi hade tänkt när vi bokade resan.
Sol – bara ha det bra – träning
Igår var vi som vanligt uppe med tuppen och tränade nån timme innan vi njöt av hotellfrukosten.
Sen satte vi oss i en taxi till Port Andratx och Beach Cluben Gran Folies.
Eftersom vi tränar så hårt på mornarna så ligger vi mest och njuter i solen med våra böcker och något gott i glasen 🙂

Innan vi åkte ut till Beach Cluben så gick vi runt och tittade lite grann i byn. Det är så otroligt vackert. Många fina restauranger och lyxiga butiker


Efter ”lite” shopping hoppade vi in i en taxi och tog oss ut till Grand Folie och möttes av en magisk plats…..












Ett besök här är nästan ett måste om ni är i Palma!
Den ena dagen har överträffat den andra under hela resan och jag kan inte med ord beskriva hur fantastiskt vi har haft det och hur mycket resan har betytt för oss.
Ingrid och jag möttes bara för nåt år sen men vi har verkligen funnit varandra. Vi är så lika och har så otroligt roligt tillsammans. Jag är så glad att hon finns i mitt liv!
Idag är vår sista dag här nere innan vi flyger hem ikväll. Men nu står vi redo för vår dagliga PW på 1 timme och 20 minuter innan frukost och gym. Sen väntar lite sol och bad.
Önskar er en fin onsdag!
Kram